Vilniaus miesto vairuotojų informacinės sistemos užuomazgos

Dar vienas IT projektas, kuris įdomus visiems. Tiksliau, padaryta gera pradžia. Kol kas paleistas tik vienas “koridorius”, bet jau greitai jų bus daugiau.

Kelios citatos iš technologijos.lt, o pabaigoje mano mintys:

“Internete pradėjo veikti Vilniaus miesto vairuotojų informacinė sistema. Puslapyje sviesoforai.lt vairuotojai gali sužinoti, kokiu maršrutu patogiausia nuvykti automobiliu iš vieno miesto taško į kitą.”

“Vairuotojai taip pat gali matyti, kuriose miesto vietose vyksta kelio remonto darbai ar įvyko autoavarijos, jeigu į jas yra kviečiami policijos pareigūnai: informacinė sistema yra suderinta su Bendruoju pagalbos centru ir telefono numeriu 112”

“Žemėlapyje taip pat galima pasižiūrėti miesto gatvėse išdėstytų video kamerų rodomą vaizdą.”

“Atsižvelgiant į transporto srautus ir eismo situaciją, mieste buvo nustatyti 6 transporto koridoriai, kuriuose aktualiausia įrengti centralizuotą eismo valdymo sistemą: Tarptautinis oro uostas – Žaliasis tiltas, Žaliasis tiltas – Kalvarijų g., Žaliasis tiltas – Arsenalo g. – Antakalnio g. – Nemenčinės pl. (iki Saulėtekio al.), J. Basanavičiaus g. (nuo Švitrigailos g.) – Savanorių pr. (iki Riovonių g.), Vasario 16-osios g. – Tauro g. – Šopeno g. – Pylimo g. – Vilniaus g. ir Vilniaus centrinė dalis.”

“Centralizuotą eismo valdymo sistemą sudaro eismo valdymo centras, automobilių eismo jutikliai ir šviesoforų valdikliai, eismo šviesoforai, viešojo transporto prioritetų sistema, vairuotojų informavimo švieslenčių sistema, eismo stebėjimo, informacinė bei greičio matavimo sistemos.”

Mano pastabos:

  1. Neveikia paieška pagal stoteles;
  2. Negalima pažymėti išvykimo/atvykimo vietos pele, o reikia rašyti bent jau gatvės pavadinimą (kuris beje, kartais dėka ant transporto linijų, pažymėtų spalvomis ir matomų “aukščiau” pavadinimų, nesimato);
  3. Žymint stoteles, jos yra susietos su marsrutai.info, integruotai galima pasinaudoti ir tomis galimybėmis;
  4. Vaizdas per kameras rodomas nuotraukų pavidalu. Iš dalies tai net yra gerai, nes taupoma daug duomenų srauto;
  5. Svetainei reikia naujo rūbo, nes atrodo kaip užkietėjusio programuotojo atliktas sudėtingas sprendimas, kuriam svarbu funkcionalumas, o išvaizda nereikalinga;
  6. Nėra integracijos su mobiliais įrenginiais;
  7. Negerai išnaudotas turimas ekrano plotas (Maršruto paieškos dalis galėtų būti prailginta, skyrelis “Įvykiai kelyje/Vaizdo kameros” sumažintas ir pasislinktų į dešinę, o dešinėje matomos su transportu susijusios nuorodos bei reklama perkelti aukščiau, tokiu būdu padidinant žemėlapio lauko dydį).
  8. Kol kas tiek. Kai (jei) reiks pasinaudot, bus daugiau įspūdžių. O jūs jau bandėte?

Išvados:

Patobulinus ir pritaikius šią sistemą mobiliems telefonams ar kitiems įrenginiams su GPS, būtų sukurtas tiesiog nuostabus produktas. O kol kas tai labiau skambus pavadinimas, kažkieno išleistų pinigų pateisinimas, programuotojų triumfas, bet ne itin naudinga ir funkcionali sistema. Taip, tai tik pati jos pradžia ir daug kas yra dovanotina, todėl lauksime naujų patobulinimų, funkcijų, o dabar galite pabandyti ir pasidžiaugti bent jau tuo :)

Įdomu ar daroma kas nors panašaus kituose šalies miestuose?

sviesoforai_lt

Nuotraukoje matote bendros svetainės gabaliuką su žemėlapiu.

Reklama

No comments yet

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: