Pirkime prekę lietuvišką!

Beskaitydamas naujienas iš Lietuvos ir pasaulio, matau žmonių norą taupyti ir mažinti vartojimą. Vieniems tenka susiveržti diržus, nes esant dabartinėms kainoms ir vis daugėjant bedarbių jiems kitaip ir neišeina, kitiems tai noras šiek tiek pataupyti, pavadinimu “maža kas…”.

Taip pat matau, kad dabar pats tas laikas įmonėms efektyvinti savo veiklą, t.y. daryti tai, ką jau seniai siūlė visokie ten konsultantai, fondai beigi agentūros. Ir dabar, būtent dabar, reikia paremti tuos, kurie bando išlaikyti savo verslą ir gamybą visų pirma.

Šiandien pilnas internetas visokiausio plauko iniciatyvų. Žinau, kad maniškė taip pat ne nauja, bet tai yra tai, kuo aš jau ne vieni metai vadovaujuosi – pirkime lietuvišką prekę. Tokiu būdu padėsime ne tik kažkokiai Lietuvos įmonei, bet ir sau – juk viskas, ką padarai, grįžta bumerangu iš kitos pusės. Stiprinkime savas, lietuviškas, įmones, duokime lietuviams darbo, padėkime sau.

Kas galite, prisidėkite prie šios iniciatyvos – dar kartą paskleiskime šią žinią kuo plačiau ir parodykime pavyzdį mus supantiems žmonėms pirkdami lietuvišką prekę!

Blynas

P.S. Žinau, kad tai labiau panašu į rinkiminę agitaciją, nukvakusio diedo postringavimus ar interneto užkišimą visokiais niekais. Tačiau pagalvokite ir apie tai, kad padidinus lietuviškų prekių pirkimą bent niekingais keliais procentais, mes tuo pačiu išsaugome tūkstančius darbo vietų bei sukuriame geresnį gyvenimą daugeliui žmonių. Net jei ir ne visi to nusipelno.

Reklama

14 comments so far

 1. Fuego on

  Deja, daugybė Lietuvos įmonių perka išorines paslaugas Kinijoje. Tiesa net ir tokiu atveju, perkant lietuviską prekę Lietuvoje, pinigų lieka daugiau ;)

  • Blynas on

   Taip, perka daug kas, tame tarpe ir mano kontora. Tiesa, mūsų atveju gamybos kaina yra labai nedidelė bendroje produkto kainoje. Bet kuriuo atveju Lietuvoje pagaminame tikrai nemažai produkcijos ir ji daugumoje yra tikrai kokybiška. Aš pabuvau beveik pranašu, nes pvz. latviai šiandien pareiškė, kad peržiūrės lietuviškų prekių importo sąlygas pieno produktams. Jie taip pat supranta, kad reikia saugoti savo gamintojus. Neatsilikime :) Pirkime prekę lietuvišką! :)

 2. Fuego on

  Gaila tik, kad latviškas rūkytas lydytas sūris skanesnis už lietuvišką… :)

 3. apocalipso on

  Jei kalba eina apie maista tai stengiuosi pirkti lietuviska

  • Blynas on

   Šiaip jau minty turėjau ne tik maistą, bet visų pirma jį. Žinoma, su viena sąlyga – jei kokybė tenkina. Aš pagalvoju apie kokius sūrelius, sausainius ar pan. – yra lietuviškų, yra latviškų ir dar visokių. Na lietuviški produktai man dar ir skanesni. Kokybė atperka net ir tuos kelis litus per mėnesį, galimai sumokamus daugiau už lietuvišką produktą. O ir paremti dabar reikia savus.

 4. Fuego on

  Na, tautiniai sausainiai tai tikrai geresni už visokius plastmasinius turkiškus ir bala žino kokius :).

  Bet kuriuo atveju, kai yra galimybė ir tinka kokybė, perku lietuvišką produktą. Tačiau knygas vis tiek pirksiu originalo kalba, jei ją moku ;p

 5. chicknduck on

  Deja deja, surask nors vieną lietuvišką dešrą ar panašų produktą be krūvos (didžiulės) chemikalų – visų rūšių E ir kt. Tai nėra kokybiškas maistas ir aš pirkdama maistą renkuosi ne pagal kilmės šalį, o sudėtį. Yra lietuviškų ekologiškų produktų (su sertifikatais, sudėtis normali), tuos perku, o vien dėl to, kad gliutamatinė cheminė dešra pagaminta Lietuvoj, tai tikrai nesinuodysiu…

  Aišku, nenuostabu, kad daugybė produktų tokie – kam gamint kitokius, jei žmonės žiūri pagal kainą – kuo pigiau, tuo geriau (žinia, kuo daugiau chemikalų, tuo pigiau pagaminti, ir tuo pigiau kainuoja parduotuvėje), taip, beje, buvo ne tik prasidėjus krizei. Taip sakant, nėr paklausos sveikesnės lietuviškos produkcijos.

  • Blynas on

   Artimiausio apsilankymo parduotuvėje metu tikrai užsuksiu į dešros skyrių ir patikrinsiu bent jau daugumą dešrigalių. Nenoriu tikėti, kad užsienietiškas produktas, atvežtas į Lietuvą, yra geresnės kokybės. Juk vien logistika (nekalbu apie logistikos kainą, nes ją gali atpirkti gaminimo mąstai) trunka ilgiau. O kuo sveikesnis produktas, tuo jo galiojimo laikas ilgesnis.. Na, man taip atrodo dabar, o nuvykęs parduotuvėn dar kartą patikrinsiu :)

 6. Blynas on

  Fuego,

  žinant, kiek Tu jų moki… Greitai bus tik lietuvių autoriai lietuviškai :) Kokia sekanti po arabų? Kinų? :)

  Beje, sūris man irgi skanesnis lietuviškas. Kaip ir konservuoti produktai, alus, kitokie pieno produktai ir t.t.

  Jau kokie penkti metai žiūriu į etiketes ir perku lietuvišką produktą visų pirma :)

 7. jurkis on

  Šiaip aš visą laiką perku Biok produkciją – dušo kažką ten, tokį su medum (7 lt, puslitris gal). Dar va, aptikau kremą po skutimosi, kaip tik išbandinėju. 70 gramų kainuoja, berods, 6 litus.
  O perku ne todėl, kad lietuviška, o todėl, kad gera. Aišku, malonu pačiam, kad lietuviams padedu :).

 8. :] on

  Dalis lietuviškos produkcijos yra nebloga, tačiau neretai itin piktnaudžiaujama …. pvz maisto pramonė su visais priedais. Rasti maisto neprifarširuoto glutamatų aka E620-E633oi kaip nelengva. O kai kurie gamintojai netgi paskanina visa puokšte šitų skaniklių kvapiklių.

  Vat pvz. gresia pirkt kieto kuro katilą – tai būsiu priverstas pirkti ne lietuvių “Kalvis“ o kokį nors čekų gamybos, nes įsigiję kalvius dabar aktyviai atkalbinėja nuo lietuviškos produkcijos… taip kad reiktų pagerinti gaminių ir ypač – aptarnavimo kokybę Lietuvos gamintojams.

 9. Fuego on

  Visai geras tas Kalvis :)

 10. naturaliai on

  Manau poziuris ne tik klaidingas, bet ir idingas. Realiai paprastas LT zhmogus nuo to nepajus pagerejimo, pajus tik darbdavys kuris paims pelna ish apyvartos, o veliau tas pac darbdavys atleis darbuotoja motivuodamas kad dbr krize ir vistiek uzdarys savo firma nes perpardavinet kinishkas prekes pigiau. O tu praloshi du kartus kaip minimum, 1. kai ishleisi daugiau nes pirksi (ale) lietuviska, brangesne preke, 2. kaip teks apmoketi vis didejancias sodros skyles reikalingas atleistu darbuotoju bedarbiu pasalpoms ismoketi. Dbr reikia taupyti ir laukti kol krize praeis, cia ne koks fenomenas, krizes buvo, yra ir bus, svarbiausia ruoshtis tam ir nepult i panika. Aciu.

 11. Blynas on

  naturaliai,

  “Realiai paprastas LT zhmogus nuo to nepajus pagerejimo, pajus tik darbdavys kuris paims pelna ish apyvartos, o veliau tas pac darbdavys atleis darbuotoja motivuodamas kad dbr krize ir vistiek uzdarys savo firma nes perpardavinet kinishkas prekes pigiau.“

  Teiginys būtų gal ir teisingas, bet didelių apyvartų su mažai žmonių nepadarysi. T.y. esant toms pačioms apyvartoms yra riba, kiek darbuotojų galima sumažinti, bet tai galioja ir nekriziniu laikotarpiu. Automatiškai paneigiamos ir tavo dvi tiesos.

  “Dbr reikia taupyti ir laukti kol krize praeis, cia ne koks fenomenas, krizes buvo, yra ir bus, svarbiausia ruoshtis tam ir nepult i panika“

  Krizė ne specialiai praeina ir ateina. Jos yra elgesio “nekriziniu“ laikotarpiu pasekmė.

  Šiaip nepritarti lietuviškų prekių pirkimams gali tik visiškas ekonomikos neišmanėlis arba dar nepripažintas genijus :)

  Paprastas klausimas: pirkdamas lietuvšką prekę, kokios valstybės darbuotojams duodi darbo? Ne kam lieka pelnas, mokami mokesčiai SoDrai ar pan. :)

  Beje, šis tiklaraštis persikėlė į http://blynas.net, todėl visi nauji įrašai yra ten.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: